W okolicy Starego Miasta w Poznaniu działa tzw. Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania Centrum. Jednak nie tylko za parkowanie w centrum trzeba zapłacić. SPP obejmuje również takie obszary, jak Łazarz, Zagórze czy Ostrów Tumski. Każda z tych stref została oznaczona przez władze miasta innym kolorem.
W dni robocze strefa śródmiejska wymaga opłat w godzinach 8–20, a w soboty nieco krócej – do 18. Bilety dostępne są zarówno w formie online, jak i w kasach bezpośrednio w SPP. Czy masz jakieś alternatywne rozwiązanie?
Płatny parking to więcej korzyści!
Choć za postój na takim obiekcie także będziesz musiał zapłacić, warto poznać szereg korzyści, jakie przy okazji zapewnia parking płatny. Poznań poznasz o wiele lepiej bez zmartwień o bezpieczeństwo Twojego pojazdu, a takie zapewnia Co nowoczesny system monitoringu na parkingu podziemnym.
Poza tym obiekt zarządzany przez grupę Interparking mieści się bezpośrednio pod płytą Placu Wolności, co można uznać za centrum miasta. Jeśli Twoim celem jest jego zwiedzanie, to idealne miejsce, aby zostawić auto choćby na kilka godzin.
Może się okazać, że parking strzeżony będzie ostatecznie również tańszym rozwiązaniem. Jeśli dokonasz rezerwacji z wyprzedzeniem na stronie internetowej operatora, cena za postój będzie niższa niż na miejscu. Poza tym, jeśli nie zdążysz wyjechać z SPP przed wygaśnięciem biletu, musisz liczyć się z mandatem, jak ma to miejsce przy parkowaniu w SPP. W przypadku całodobowego parkingu pod Placem Wolności każdą niedopłatę możesz uregulować tuż przed wyjazdem bez żadnego stresu.
Choć parking pod Placem Wolności to opcja szczególnie korzystna dla przyjezdnych, równie chętnie korzystają z niej także mieszkańcy miasta.